5 masiek, ktoré zatočia s každým problémom na vašej pleti!

0

Na trhu a v obchodoch, ktoré sa zaoberajú kozmetikou nájdete desiatky, až stovky rôznych produktov, ktoré sa zameriavajú na masky na pleť. Po prečítaní ich zloženia sa však mnohí ľudia obávajú používania týchto masiek na vlastnej koži. Práve to je dôvod, prečo sú domáce masky čoraz viac. viac využívané nielen medzi ženami, ale takisto aj mužmi. Doma si vyrobíte presne takú masku, akú potrebujete a z ingrediencií, ktoré doma máte. Okrem toho, pravidelná starostlivosť a používanie prírodných produktov v starostlivosti o pokožku vám pomôžu vyzerať nielen lepšie, ale takisto aj zdravšie. Zaujímavosťou je aj to, že domáce masky vám často pomáhajú vyhnúť sa možným toxickým prvkom ako sú sulfáty či konzervačné látky, ktoré sa často nachádzajú v mnohých maskách.

Dnes máme pre vás článok s niekoľkými maskami na tvár, ktoré vám ju vyčistia, oživia a vy budete vyzerať omnoho lepšie, ako kedykoľvek predtým.

long asymmetrical bob with layers 8

Maska na redukciu zápalu

Ak máte zapálenú pleť na tvári a trápia vás rôzne vyrážky, máme pre vás jednu skvelú masku. Budete na ňu potrebovať:

 • 1 banán
 • 1 lyžicu jogurtu
 • 1 lyžičku sódy bikarbóny

V miske si rozlačte banán a pridajte sódu a jogurt. Celú zmes zmiešajte a dajte si ju na tvár. Po 10-15 minútach ju zmyte vlažnou vodou. Táto maska je veľmi užitočná najmä vďaka banánom, ktoré sú skvelými bojovníkmi proti akné a zápalom. Rovnako sa hovorí, že banány sú výborné aj pri poraneniach a popáleninách.

Ak sa predsa len rozhodnete pre kupovanú masku, medzi tie najlepšie patria:

Glam Glow maska Notino.sk
Ziaja maska na tvár Notino.sk
Apivita maska na tvár Notino.sk

Maska proti veľkým pórom

Máte problémy s veľkými pórmi? Jednoducho si spravte túto masku, na ktorú budete potrebovať:

 • 2 lyžice jogurtu
 • 1 lyžičku ílu (určeného na kozmetické účely)
 • 1/2 lyžičky medu

V miske si zmiešajte íl s jogurtom a medom. Naneste si masku na pleť, najmä na miesta, kde máte najväčšie póry, a nechajte ju pôsobiť 15-20 minút. Masku zmyte studenou vodou. Táto maska je skvelá najmä kvôli jogurtu, ktorý pomáha zbaviť vás veľkých pórov a zosvetliť pigmentové škvrny.

Skin Care Tips - Facial Skincare

Maska na suchú pleť

Táto maska je pre všetkých, ktorí majú suchú pleť. Budete potrebovať:

 • 1/2 zrelého avokáda
 • 1 lyžicu mlieka
 • 1 lyžicu medu

Príprava masky je jednoduchá, ako každá iná. Jednoducho v miske zmiešate avokádo, mlieko a med. Masku aplikujte na tvár na 10-15 minút a umyte ju vlažnou vodou. Avokádo obsahuje zdravé tuky, ktoré hydratujú suchú pokožku a rovnako obsahuje aj látky, ktoré sú skvelé proti UV žiareniu. Rovnako avokádo obsahuje látky, ktoré bojujú proti akné.

Maska na tmavé kruhy pod očami

Máte problém s tmavými kruhmi pod očami? Jednoducho sa ich zbavíte pomocou masky, ktorú sme si pre vás pripravili. Budete na ňu potrebovať:

 • 1 čajovú lyžičku kávy
 • štipku čierneho korenia
 • 1/4 lyžičky kokosového oleja

V miske si zmiešate všetky ingrediencie. Keďže ich nie je príliš veľa, masky je trochu menej. Nepotrebujete jej však príliš veľa, pretože ju budete aplikovať len pod oči. Nechajte masku pôsobiť 5-10 minút a potom ju umyte teplou vodou. Pri zmývaní si pleť môžete jemne masírovať, čím podporíte efekt. Táto maska je skvelá, pretože obsahuje kofeín, ktorý zužuje cievy a pomáha znižovať opuch a tmavé kruhy pod očami.

Facial Massage for Skincare 2

Maska pre zdravšiu pokožku

Táto maska v skutočnosti ani maskou nie je. Potrebujete totižto len jednu ingredienciu a tou je veľká uhorka. Tú použijete tak, že si ju nakrájate na menšie časti. Pevné časti odstráňte a na tvár si aplikujte dužinu, ktorú necháte pôsobiť na tvári minimálne 15 minút. Následne masku zmyte vodou. Táto maska je pre pokožku veľmi dobrá, pretože uhorky obsahujú veľa vitamínov vrátane vitamínu K, B5, A a C, ktoré pri spoločnom použití majú veľmi dobrý účinok na pokožku.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.