5 málo populárnych skutočností o mobilných telefónoch

0

Mobilné telefóny sú veľmi obľúbenými zariadeniami, ktoré vlastní snáď každý. Nie však všetko, čo vidíme na povrchu je nevyhnutne pravda. Rovnako je na tom aj mobilný telefón. Existujú desiatky rôznych parametrov, ktoré hovoria o tom, aký je najnovší model vášho mobilu lepší. Je však v skutočnosti lepší? Dnes vám povieme o pár skutočnostiach, ktoré vám o mobilných telefónoch nepovie žiaden jeho výrobca.

mobil

Väčšia kapacita batérie neznamená, že je batéria lepšia

Mnoho ľudí si myslí, že ak má batéria väčšiu kapacitu, je tým pádom aj lepšia. Pravda to však nie je. Veľkosť kapacity batérie je síce hlavným faktorom pri určovaní jej vytrvalosti a teoreticky, čím väčšia , tým lepšia. Nezabudnite však, že životnosť mobilného telefónu je určená mnohými inými faktormi, ako je spotreba energie hardvéru a optimalizácia systému. Všetko toto zahŕňa aj spotrebu energie displeja, spotrebu energie procesora, systémovú optimalizáciu, optimalizáciu CPU, riadenie pozadia systému a podobne. Životnosť batérie je preto systémovým projektom a nie je jednoznačne určená len veľkosťou batérie.

Apple iPhone Xs Hej.sk
Samsung Galaxy S9 Hej.sk
Honor 10 Hej.sk

Vyššie pixely v kamere neznamenajú, že sú výsledné fotografie lepšie

Ďalší mýtus, ktorému ľudia veria je ten, že kvalita fotografií sa odvíja len a len od pixelov, ktoré sa nachádzajú v kamere. Fotografia sa v dnešnej dobe stala jednou z najdôležitejších funkcií mobilných telefónov. Mnohí ľudia si kupujú mobilné telefóny a pri ich kúpe sledujú najmä pixely, ktoré má kamera. Dôležité je však uvedomiť si, že nástup širokouhlých a moderných kamier všetko zmenil. Zvýšenie veľkosti kamery o jeden pixel môže zlepšiť kvalitu obrazu oveľa viac ako niečo iné. Pokrok technológie však začal používať najnovšie kamery, ktoré nepotrebujú toľko pixelov, ako to bolo v minulosti. Toto nepopulárne poznanie sa postupne stalo populárnym v posledných dvoch rokoch.

mobilný telefón

Čím viac jadier má váš procesor, tým lepší by mal mobil byť. Alebo aj nie?

Mnohí predajcovia mobilných telefónov sa predbiehajú vo výkonnosti mobilov a do malých zariadení tak dávajú obrovské procesory, ktoré majú aj osem jadier. Od príchodu viacjadrového spracovania je mnoho ľudí presvedčených, že čím viac je jadier v mobile, tým v skutočnosti je. Pravda to však nie je. Viac jadier je len dizajn procesora. Jeho výhodou je spracovanie viacerých úloh, ale niej e to jediné, čo ovplyvňuje jeho výkonnosť. Spracovanie, frekvencia, CPU alebo GPU sú kľúčovými faktormi, ktoré určujú výkon procesora. Najjednoduchším príkladom je mobil Helio X20, ktorý mal ako prvá 10 jadrový procesor na svete, no aj tak nie je najlepším mobilným zariadením na trhu. Koniec koncov, čím viac jadier má mobil, nemusí byť aj výkonnejší.

Čím viac signalizácie, tým lepší mobil určite nemáte

Aké sú dve najdôležitejšie funkcie mobilu? Hovoríme o telefonovaní a prístupe na internet. Tieto dve funkcie sú základom celého mobilného telefónu v dnešnom svete. Všeobecne povedané dve signálové ikony v jednom, buď ľavom alebo pravom hornom rohu displeju sú znaky, ktoré ukazujú, či máte pripojenie alebo signál dobrý. Podmienky, ktoré určujú kvalitu telefónny bezdrôtových sietí nespočívajú len v sile signálu, ale aj v pripojiteľnosti, rýchlosti pripojenia a od ďalších faktorov. Signál mobilného telefónu je napríklad úplne silný, pričom ostatní v okolí signál nemajú. Prečo je to tak? Každý mobil totižto pracuje úplne inak, je poskladaný z iných „vnútorností“, na ktorom je celý položený.

Čím lepšie má skóre na internete, tým nie je lepší

Ak si kupujete mobilný telefón a venujete pozornosť všetkému naokolo, určite budete sledovať aj výsledky testov, ktoré sa robia na internete. Mnohé testy ukazujú, že niektoré mobily sú perfektné, no pravda to vôbec nemusí byť pravda. Často je to len propaganda a reklama, aby ste si mobil kúpili. Body, ktoré získajú mobilné telefóny v testoch nemusia byť vždy úplne pravdivé.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.