5 jedál, ktoré spôsobujú mastenie vlasov a 3, ktoré zas mastnotu redukujú

0

Vyrovnať sa s mastnými vlasmi môžeme len pomocou ďalšieho umývania alebo pomocou špeciálnych šampónov. Niektorí sa snažia skryť takéto vlasy napríklad do vrkočov. Existujú však aj ďalšie triky, ktoré vám pomôžu vyriešiť mastnotu bez toho, aby ste vynakladali príliš veľa úsilia. Medzi takéto techniky patrí napríklad prestať jesť určité typy potravín, ktoré produkujú veľké množstvo oleja, zatiaľ čo iné druhy by ste mali jesť, pretože hladinu mastnoty znižujú. My sme si pre vás pripravili zoznam niekoľkých potravín, ktoré vám pomáhajú znížiť mastnotu.

Prvých päť potravín vám mastnotu zvyšuje, a preto by ste sa mali vyhýbať ich jedeniu.

vlasy

5 jedál, ktoré spôsobujú mastnotu

Cukor

Hormóny sú poslami v našom tele, ktoré dokážu ovládať takmer všetky procesy, ktoré sa dejú vo vnútri nás. Preto je dôležité udržať ich v rovnováhe. Cukor nie je produkt, ktorý rovnováhu zaručuje. V skutočnosti funguje úplne opačným smerom tým, že vytvára nerovnováhu, pokiaľ ide o hormóny. To je aj dôvod, prečo namiesto pomoci pomáha ovplyvňovať zápalové procesy v tele a zvyšuje hladinu cukru v krvi a povzbudzuje žľazy k produkcií väčšieho množstva mastnoty.

Rafinované sacharidy

Existujú dobré sacharidy a zlé sacharidy. Tie prvé sú komplexné a druhé jednoduché. Rafinované sacharidy sa týkajú druhej skupiny, čiže zlých sacharidov. Dobrým príkladom rafinovaných, zlých sacharidov, je napríklad biely chlieb z rafinovaných zŕn. Zlá časť je v tom, že tieto sacharidy preťažujú naše telo a tento proces vytvára olejové žľazy, čo znamená, že má človek mastné vlasy.

Suchý šampón Batiste Notino.sk
Šampón na rýchlo mastiace sa vlasy Notino.sk

Vyprážané jedlo

Akékoľvek vyprážané jedlá, najmä tie hlboko vyprážané, ktoré sa nachádzajú v rýchlom občerstvení, preťažujú naše telo olejom, ktorý nadmerne stimuluje olejové žľazy. Olej, ktorý produkujú tieto žľazy pokrýva našu pokožku, vrátane pokožky hlavy s extra mastnotou. Preto jesť extra veľký burger v rýchlom občerstvení môže cez noc premeniť vaše vlasy na lepkavý chumáč. Nielenže by ste sa mali vyhnúť konzumácií týchto potravín, no vaša strava by mala byť zdravšia, vďaka čomu budete vyzerať lepšie nielen vy, ale takisto aj vaše vlasy.

vlasy

Mliečne produkty

Akokoľvek divne to môže znieť, mliečne výrobky sú často obviňované z dôvodu, že vytvárajú príliš veľa kožného mazu. To je všetko preto, lebo mliečne výrobky ako maslo, mlieko či syr, sú trávené našími telami rovnako ako oleje a tuky. To je dôvod, prečo máme vlasy rovnako mastné aj po skonzumovaní tohto jedla. Mliečne výrobky totižto obsahujú zložky súvisiace s nadbytkom množstva hormónu testosterónu, ktorý tiež ovplyvňuje produkciu extra kožného mazu. Preto pohár teplého, plnotučného mlieka vo večerných hodinách, môže spôsobiť, že ráno si budete musieť urgentne umyť vlasy.

Soľ

Nadmerná spotreba soli vedie k opuchu, lupinám a celkovej dehydratácií tela. posledným bodom je, že telo produkuje omnoho viac mastnoty ako inokedy. Práve preto, ak chcete mať kvalitné a čisté vlasy, soľ by ste mali obmedziť.

3 potraviny, ktoré proti mastnote bojujú

Jedlá bohaté na vitamíny B a E

vitamíny B a E patria medzi najdôležitejšie vitamíny pre naše telo a vlasy. Nielen, že pomáhajú rozvinúť silné a krásne vlasy, ale regulujú aj výrobu extra mastnoty na vašich vlasoch. Potraviny ako fazuľa, zelenina a ovocie sú bohaté na vitamín B. Vitamín E môžete nájsť napríklad v listovej zelenej zelenine, slnečnicových semenách alebo v orechoch.

vlasy a žena

Jedlá bohaté na zinok

Naše telo potrebuje zinok v malých množstvách. Problémom je, že ak ho nejeme pravidelne, naše telo ho postráda, pretože si ho nemôže uložiť do zásoby. Dobrá správa je však tá, že zinok dokáže bojovať proti mastnote. Tento minerál môžete nájsť napríklad vo vločkách, v doplnkoch stravy alebo vo vajíčkach.

Dobré tuky

Nemusíte sa vzdať tukov úplne, aby ste mali krásne a zdravé vlasy bez mastnoty. Tie zdravé tuky ako napríklad tie, ktoré sa nachádzajú v orechoch, rastlinných olejoch alebo v niekoľkých druhoch rýb, dokážu proti mastnote aj bojovať a konzumovať by ste ich mali pravidelne.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/notino-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.