5 filmov, ktoré sa ťažko pozerajú, no ich dej je naozaj perfektný

0

Existujú rôzne žánre filmov. Niektoré sa pozerajú dobre a veľmi jednoducho. Naopak, na iné sa musíte pripraviť a nepremeškať ani jeden menší detail, ktorý by vám mohol pokaziť celé konečné rozuzlenie filmu. Práve filmy, ktoré sú o niečo ťažšie, no rozhodne za nejaké sledovanie stoja, sme si pre vás dnes pripravili.

A Private War, 2018

Film začína pohľadom z výšky na zničený sýrsky Homs a o niečo neskôr sa v rovnakom meste aj uzatvára. Medzitým vidíme londýnsky svet večierkov vyššej spoločnosti, zažívame ľudské vzťahy a sledujeme aj Srí Lanku, kde sa nachádza hlavná postava. Film je plný zaujímavých zvratov, rozdielov medzi jednotlivými svetmi, ktoré ponúkajú pohľad na svet.

All the Invisible Children, 2005

Tristo miliónov detí a mladistvých na svete trpí hladom. Asi 100 miliónov nikdy nezačalo navštevovať školu. Všetkým týmto deťom je venovaný film All the Invisible Children. Sedem krátkých filmovych príbehov od siedmych uznávaných režisérov, z ktorých každý sa zameral na vážnu situáciu iného detského protagonistu v inej časti sveta. John Woo režíroval čínsku časť, Ridley and Jordan Scott (Veľká Británia), Spike Lee (USA), Stefano Veneruso (Taliansko), Katia Lund (Brazília), Mehdi Charef (Afrika) and Emir Kusturica (Srbsko a Čierna Hora). Táto skupina významných režisérov z rôznych krajín sveta a rozličných náboženstiev natočila v osobnom ponímaní epizódy odrážajúce dramatické ľudské osudy. Príbehy sú odlišné, ale majú jednu spoločnú vec – ich hrdinami sú deti, ktoré nežijú tak, ako by vo svojom veku mali žiť. Ich každodenným údelom sú vojny, hlad, choroby, zanedbávanie, týranie, či život na ulici. Tento projekt má za cieľ, využívajúc komunikatívnu a evokujúcu silu kina, zvýšiť obzor poznania a citlivosti voči dramatickej existencii detí v rôznych častiach sveta. Zobrazuje deti, ktoré sú pričasto nechránené a ignorované, a tiež má zosilniť pocit solidarity vzhľadom na ich ťažké životy. Táto unikátna ambiciózna medzinárodná produkcia, ktorej zisk bude zozbieraný a uložený vo „všetkých neviditeľných deťoch“ pomôže fondu, ktorý bude financovať zdravotnú starostlivosť, stravu a vzdelávacie programy pre deti v Afrike a tiež bude spolupracovať s UNICEF a the United Nations World Food Programme. Film bol nakrútený v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí Talianskej republiky, Svetovým potravinovým programom Spojených národov (WFP) a fondom UNICEF.

Televízor Sony Hej.sk
Televízor LG Hej.sk
Televízor LG Hej.sk

Then Came You, 2019

Calvin pracuje na letisku pri odbavovaní batožiny. Žije v presvedčení, že trpí nevyliečiteľnou chorobou a svoje symptómy preberá s lekármi. Neskôr sa mu do života dostane naozaj choré dievča, Skye. Tá sa s Calvinom spriatelí a zverí sa mu so svojím zoznamom prianí. Chlapec sa rozhodne pomocť svojej kamarátke s jej plnením prianí.

Ombline, 2012

Ombline je mladé, dvadsaťročné dievča, ktoré je odsúdené k trom rokov vo väzení. Krátko na to však zistí, že je tehotná a následne porodí syna Lucasa. Podľa zákona ho môže vychovávať až od 18 rokov, a tak sa Ombline stáva matkou, ktorá v tomto temnom a nevľúdnom svete bojuje za osud nielen svoj, ale takisto aj svojho syna.

A Mighty Heart, 2007

Tento film je skutočným príbehom britského reportéra Daniela Pearla, ktorý bol v roku 2002 unesený teroristami v južnom Pakistane a o mesiac neskôr popravený. Celý svet bol šokovaný brutálnym činom a nikto si v tej dobe nevedel predstaviť utrpenie jeho manželky, ktorá bola tehotná a do poslednej chvíle verila, že sa Daniel vráti. Príbeh zachytáva celý mesiac, kedy bol Daniel nezvestný, vyjednávanie o jeho prepustenie a neskôr spomienkami na ich spoločný život. Ako môže terorizmus bolestne zasiahnuť do života úplne nevinných ľudí.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.