5 filmov, ktoré nikdy neuzreli svetlo sveta

0

Filmoví producenti sa snažia vytvárať filmy, ktoré si zamilujeme. Vytvárajú zaujímavé príbehy a postavy, ktoré si buď získajú naše srdcia alebo ostanú bez povšimnutia. Dokonca, niektoré prvé časti filmových sérií si zamilujeme, no tie potom už nie.

Aj to je dôvod, prečo niektoré filmy pokračovanie mali dostať, no nakoniec ho nedostali. V dnešnom článku máme pre vás zopár snímok, ktoré pokračovať mali, no druhá, tretia či ďalšia časť sa natáčať nikdy nezačali.

Forrest Gump 2

Pokračovanie slávnej snímky Forrest Gump mal byť založený na knihe Gump and Co. Príbeh v nej začína tak, že Forrestovmu synovi diagnostikovali AIDS, kvôli ktorému stratil svojich priateľov. Druhé pokračovanie malo byť zasadené do roku 1995 v Oklahoma City.

Dôvod, prečo pokračovanie nikdy neuzrelo svetlo sveta, bol jednoduchý – zlé načasovanie. Scenár bol odovzdaný ďalej 10. septembra 2001. Po udalostiach z nasledujúceho dňa, pád Dvojičiek, sa režisér nejako necítil na to, aby film vypustil. Podľa jeho slov tento koncept už nezapadal do sveta. Aj napriek tomu, že projekt nebol úplne zrušený, po viac ako 20 rokoch sa stále neobnovil a pravdepodobne sa tak ani nestane.

Televízor Finlux 55FUD7060 Hej.sk
Televízor Panasonic TX-49FC740E Hej.sk
Televízor Samsung QE55Q67R Hej.sk

Kill Bill Vol. 3

Quentin Tarantino prekvapivo zvažoval možnosť natočenia tretieho filmu Kill Bill. Myšlienka pokračovania sa mala uskutočniť desať rokov po druhom filme. Stredobodom deja mala byť dcéra The Bride, ktorá sa pomstila mučiteľom svojej matky.

A prečo sa film nenatočil? Dôvod nie je úplne presný. Tarantino na myšlienke pracoval roky, no k produkcii nikdy neprišlo.

Harley and Joker

Po tom, ako Margot Robbie svojím skvelým výkonom v postave Harley Quinn zatienila úplne všetky postavy vo filme Suicide Squad, plánovalo štúdio natočiť film len o šialenom páre Harley Quinn a Joker. Dej mal byť zameraný na ich šialenú lásku.

Snímka však nikdy nebola nakrútená, pretože štúdio chcelo okrem tohto filmu aj sólový film pre Jokera. Margot Robbie taktiež dostala svoju postavu do samostatného filmu Birds of Prey. Ďalší film s rovnakými postavami by už nebol pre divákov tak príťažlivý.

Divergencia 3

Rovnako ako Harry Potter a The Hunger Games, posledná kniha série Divergent bola rozdelená do 2 filmov. Prvý z dvoch vyšiel, no druhý nie, hoci mal dokončiť príbeh. Mnohých divákov to prekvapilo a taktiež nahnevalo. Chceli totižto záver knižnej série vidieť.

Dôvod, prečo film nikdy neuzrel svetlo sveta bol ten, že ešte pred vydaním predposlednej časti sa záujem o sériu začal znižovať. Film nebol úspešný a nedostatok záujmu prispel k tomu, že posledná časť bola zrušená. Režiséri preto chceli koniec nakrútiť aspoň ako televízny film, ktorý by sa do kín nedostal. Nestalo sa tak aj preto, lebo hlavná herečka, Shailene Woodley, rolu v televíznom filme odmietla.

E.T. 2

Režiséri filmu E.T. taktiež plánovali pokračovanie. Jeho koncept bol však omnoho viac vážnejší a strašidelnejší, ako originál. V deji sa nachádzali zlé bytosti, mutované civilizácie a mnoho iného.

Film sa však nakoniec nenakrútil, pretože Steven Spielberg sa rozhodol, že prvý film je kompletný a nepotrebuje žiadne pokračovanie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.