5 džúsov, ktoré vám pomôžu zhodiť prebytočné kilogramy

0

Pokúsiť sa schudnúť nejaké prebytočné kilogramy môže byť naozaj boj. Existuje nespočetne veľa spôsobov, ako to urobiť, pričom niektoré myšlienky sú v rozpore s ostatnými. Existuje jedna skúsená a skutočná metóda, ktorá pomáha ľuďom chudnúť už niekoľko storočí a tou je jedenie ovocia a zeleniny. Existuje dokonca aj platný dôkaz, ktorý dokazuje, že jedenie pomarančov na podporu chudnutia je naozaj skvelou myšlienkou.

Namiesto toho, aby ste jedli jeden kúsok ovocia za druhým a boli ste veľmi plní, je ľahšie piť ovocie vo forme džúsov alebo smoothies. Šťavy môžu urobiť presne to, čo potrebujete. Môžu vás takisto zbaviť aj akéhokoľvek pretrvávajúceho problému, ktorý by ste mohli mať. Dnes sme si pre vás pripravili niekoľko receptov na zdravé šťavy, ktoré by ste mali vyskúšať aj vy a po náročnom vianočnom období si telo trochu zdetoxikovať.

smoothie

Mrkvovo-pomarančový džús

Recept na tento veľmi chutný džús je naozaj veľmi jednoduchý a najmä chutný. Ak ste doteraz nikdy džúsy nerobili alebo sa vám nechce hľadať nejaké ťažké recepty, recept je skvelou možnosťou vďaka tomu, že sú v ňom len dve prísady a tými sú mrkva, pomaranč a ananás.

Recept je veľmi jednoduchý aj v príprave. Mrkvu si nastrúhajte a nakrájajte na malé kúsky. Pre jeden džús budete potrebovať tri kusy stredne veľkej mrkvy. Jeden veľký pomaranč, ktorý si ošúpte a vyšťavte. Ďalej budete potrebovať aj polovicu ananásu, ktorý takisto ako mrkvu, nakrájajte na malé časti. Všetky prísady vložte do odšťavovača a počkajte si na tento perfektný zázrak.

Pomarančovo-zázvorový džús

Tento recept na zázvorovo-pomarančový džús je pripravený za menej ako päť minút a chutí naozaj perfektne. Pre ešte lepšiu chuť ho môžete na pár minút vložiť do chladničky alebo ho podávať s ľadom. Vychladený totižto chutí ešte lepšie. A čo na tento perfektný recept budete ešte potrebovať, okrem dvoch základných ingrediencií?

 • štyri malé pomaranče, ktoré si olúpete a nakrájate na malé kúsky
 • kúsok zázvoru, najlepšie podľa vašej chuti
 • sladidlo podľa vášho výberu, odporúčame napríklad med

Dobrým nápadom je zmixovať ako prvý zázvor a následne pridáte sladidlo a pomaranče. Takto si budete istí, že zázvor bude perfektne zmixovaný.

Med s materskou kašičkou Biocare.sk
Kokosový cukor Biocare.sk
Brezový cukor Biocare.sk

Pomarančovo-limetkový džús

Pomarančovo-limetkový džús je takisto veľmi jednoduchý na prípravu a jeho veľkým bonusom je vysoké množstvo vitamínu C, ktorý je pre naše telo veľmi dôležitý. Pre jednoduchšie spracovanie, ingrediencie je najlepšie pred vložením do odšťavňovača očistiť a nakrájať na menšie časti. Okrem toho, že ušetríte svoj odšťavovač, budete si istí, že všetky ingrediencie budú perfektne spracované. A čo všetko na tento recept budete potrebovať?

 • dve šálky pomarančovej šťavy – jednoducho si odšťavte pomaranče
 • jednu lyžicu limetkovej šťavy

Môžete takisto pridať aj štipku soli, aby mal džús mierne inú chuť, ako obvykle. Niektorí ľudia pridávajú aj ľad, no všetko je to len na vás.

smoothie

Zelený džús

Ak milujete odšťavovanie a ešte nikdy ste nerobili zelenú šťavu, určite ste o nej aspoň počuli. Je to zmes mnohej listovej zelenej zeleniny, ktorá obsahujú veľmi dôležité minerálne látky a vitamíny. Ak by ste totižto zeleninu jedli samotnú, nikdy by ste jej nezjedli toľko, ako keď ju vypijete vo forme džúsu. Na zmiernenie trpkej chuti sa používa nejaké ovocie, ako napríklad pomaranč. Medzi hlavné zložky tohto nápoja patria:

 • dva pomaranče
 • jeden citrón
 • jedno zelené jablko
 • jedná šálka baby špenátu
 • jeden listu kelu

Všetko jednoducho dajte odšťaviť a hotovo! Perfektný nápoj máte hotový.

Pomarančový džús

Máme pre vás aj jednu zaujímavú novinku a tou je džús, ktorý chutí skoro ako zmrzlina. Potrebovať budete:

 • jeden pomaranč
 • dve stredne veľké jablká
 • dve stredne veľké hrušky
 • tri stopky zeleru
 • sladký zemiak

Všetko spolu dajte do odšťavovača a vyjde vám perfektný džús plný vitamínu C a draslíka, ktorý navyše perfektne chutí!


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.