4 skryté znaky poškodenia obličiek. Na čo si dávať pozor?

0

Medzi životne dôležité orgány, na ktoré si musíme dávať pozor, patria aj obličky, ktoré môžu byť napadnuté rôznymi chorobami. Podľa viacerých odborníkov mnohí ľudia ani len netušia, že majú nejaké poruchy obličiek. Mnohí to zistia až moc neskoro, kedy je choroba už v pokročilo štádiu. To je aj dôvod, prečo by ste si mali všímať rôzne znaky a príznaky, ktoré indikujú poškodenie obličiek.

Bohužiaľ, ochorenie obličiek je progresívne, čo znamená, že je trvalé a nezvratné. Akonáhle je teda už nejaký problém prítomný, nedá sa ho nijako zbaviť navždy. Odborníci preto odporúčjú každoročné obličkové testy, najmä ak ste vysoko rizikový pacient. Doma však takisto sami môžete zistiť, či nejaký problém máte alebo nie a to vďaka týmto príznakom.

pokožka

Vaša pokožka je veľmi suchá

Zdravé obličky pracujú tak, že sa snažia udržať správne množstvo živín, ktoré vaše telo potrebuje. Obličky odstraňujú toxíny a odpady, ktoré môžu mať vplyv na štruktúru buniek, tkanivá, kosti a orgány. Ak sú vaše obličky poškodené, nemôžu správne udržiavať rovnováhu všetkých živín a eliminovať tak toxíny. Ak spozorujete, že je vaša pokožka príliš suchá alebo svrbivá, môže to znamenať poškodenie obličiek.

Nefunkčné obličky môžu vieš k chronickej dehydratácií, kde telo pohlcuje a absorbuje viac tekutín, čo znamená, že obličky správne nepracujú. To takisto znamená, že telesné tekutiny z tela veľmi jednoducho dostanete von a ľahko tým vysušíte pokožku.

Zlý stav obličiek môže tiež zabrániť vašim žľazám účinne vytvárať prírodné oleje, ktoré udržiavajú pokožku navlhčenú, mäkkú a pružnú, vďaka čomu sa môžete vyvarovať suchosti. Suchá pokožka spôsobená poškodenou obličkou môže byť nielen suchá, ale takisto aj svrbivá a človek môže mať nepríjemné pocity. Pokožka môže byť aj šupinatá a červená.

Rybí olej pre správne fungovanie obličiek BioCare.sk
Tablety pre čistenie obličiek BioCare.sk
Čaj na prečistenie obličiek BioCare.sk

Vaše oči sú stále napuchnuté a začervenané

Viete o tom, že choroba obličiek môže byť spojená s očami? Podľa mnohých odborníkov by ste mali pozornosť venovať svojim očiam najmä ráno. Ak sa zobúdzate s napuchnutými očami, môže to byť známka poškodenia obličiek.

Ak sú vaše oči napuchnuté znamená to, že vašim obličkám unikajú proteíny. Filtre orgánu nefungujú správne, takže vo vašom systéme nie sú správne distribuované veľké množsvá bielkovín.

oblička

Máte svalové kŕče, najmä počas noci

Hladiny elektrolytov vášho tela môžu byť nevyvážené ak často trpíte svalovými kŕčmi, najmä v noci. Elektrolytová nerovnováha nie je príčinou problémov s obličkami, ale skôr dôsledkom poškodených obličiek.

Kľúčovými živinami, ktorú sú úzko spojené s funkciami obličiek sú sodík, vápnik a fosfát. Krvné testy určujú hladiny týchto živín vo vašom tele predtým, ako lekári podajú akúkoľvek liečbu. Liečba nerovnováhy elektrolytov v dôsledku poškodenia obličiek je veľkým problémom. Existuje však veľa pacientov s obličkovými problémami, ktorým sa podarilo znížiť príznaky ako napríklad svalové kŕče. Rovnako existujú aj pacienti, ktorí znížili riziko nedostatku elektrolytov pri správnej diéte a cvičení.

Máte problémy so spánkom

Ak nemôžete spávať, nemusí to byť len problém psychický, ktorý vás udržiava hore, ale takisto aj problém s orgánmi. Vo vnútri vášho tela môžete mať príliš veľa toxínov, ktoré sa vytvárajú kvôli poškodeným obličkám. To môže spôsobovať zlý spánkový cyklus.

Keď vaše obličky nemôžu správne filtrovať všetko, čo majú, odpad a toxíny ostávajú v krvi. Ak váš systém nie je čistý, môže sa to všetko prejaviť napríklad vo vašom spánku. Namiesto pokojnej noci bez narušenia môžete mať nepokojný spánok.

Po desaťročia sa vedci snažia zisťovať viac a viac informácií, ktoré sa spájajú so zlou funkciou obličiek a zlým spánkom.Zlý spánok je práve preto viazaný na klesajúcu činnosť obličiek. Ľudia, ktorí majú tento problém často spia menej ako päť hodín v noci a majú vyššie riziko vzniku problémov s obličkami.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.