4 knihy, ktoré sa oplatí prečítať si

0

Za celý život prečítame niekoľko kníh, ktoré sa nám vryjú do pamäti navždy. Sú to príbehy, ktoré nás niečim dostali a zapáčili sa nám natoľko, že sme si ich prečítali niekoľkokrát a filmové prevedenie poznáme odpredu aj odzadu. My vám dnes prinášame 5 kníh, ktoré sa nám zapáčili a určite by ste im mohli dať šancu.

Dievča vo vlaku

dievca-vo-vlaku

Posledné mesiace sa hovorí o filme, no ten je spracovaný na základe knihy, ktorá je svetovým bestsellerom už dlhšiu dobu. Vo filmovom spracovaní sa môžete tešiť na herečku Emily Blunt, ktorá stvárni hlavnú hrdinku. Kniha patrí žánrovo do thrillerov a má výborný napínavý dej, ktorý sa rozuzlí až na poslednej strane. Aj vďaka tomu vás kniha drží v napätí do konca.

Kniha Dievča vo vlaku

Harry Potter a prekliate dieťa

Ak ste boli pred desiatimi rokmi fanúšikmi knižnej a filmovej série o mladom kúzelníkovi Harrym Potterovi, určite vás muselo potešiť, že sa vracia v ďalšom pokračovaní. Hlavnou postavou je stále Harry Potter, ktorý je však už dospelý a pracuje na Ministerstve mágie. Novou postavou, ktorá sa objaví bude jeho dieťa. Po vydaní tejto knihy sa znova spustil ošiaľ a ľudia sa tešili z nového pokračovania.

Kniha Harry Potter a prekliate dieťa

Nech sneží

John Green sa vyznačuje tým, že v jeho knihách sa nájde úplne každý. Či už ste násťročný teenager alebo dospelý pracujúci človek, jeho príbehy vás určite pobavia. Jednou z novších kníh je aj kniha „Let It Snow“ v slovenskom preklade Nech sneží, na ktorej sa podieľal ešte spolu s dvomi autormi. Každý napísal jeden príbeh, ktoré sa na záver knihy spolu preplietli. Kniha sa určite bude hodiť aj ako vianočný darček či oddychové čítanie počas sviatkov.

Kniha Nech Sneží

P.S.

p-112339-full

Teraz niečo z českého súdku. Kniha P.S. je súborom fejtónov, ktoré napísala známa herečka Aňa Geislerová do časopisu ELLE. Kniha sa vám zapáči už na prvý pohľad, pretože má veľmi pútavú obálku a vnútro knihy je takisto s ilustráciami. Pri každom príbehu sa usmejete a nájdete sa v ňom.

Kniha P.S.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/martinus-cz

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.