3 typy na rýchle a chutné raňajky!

0

Ranné skoré vstávanie do práce či školy sa nezaobíde so stresom a ponáhľaním. Len málokto z nás má hneď v skoré ranné hodiny chuť alebo čas niečo zjesť. Tieto tri typy raňajok, ktoré sme si dnes pre vás pripravili si môžete urobiť večer predtým alebo vám ráno zaberú tak málo času, že si to ani nevšimnete. Potom si ich už môžete zjesť popri chystaní vecí do práce alebo maľovaní sa.

Ovsená kaša

Keď sa povie ovsená kaša, mnohí z nás si spomenú na nechutnú kašu z detstva a okamžite krútia hlavou, že by ich do toho nedonútil nikto. Skúste si však prezrieť pár fotiek na instagrame a uvidíte, že ste na omyle. Ovsená kaša dostala posledných pár rokov nový nádych a môžete ju pripraviť na milión spôsobov. Neviete ako na to? Príprava je viac než jednoduchá a môžete si ju uvariť deň dopredu.

Do malého hrnčeka si dajte 50 g jemných ovsených vločiek (ie vám zaručia krémovú konzistenciu kaše a rýchlejšie sa vám uvarí), zalejte 300 ml tekutiny – najlepšie spravíte aj dáte 150 ml mlieka a 150 ml vody. Teraz už len varte pár minút a nezabudnite miešať. Ak chcete kašu sladšiu, oslaďte si ju medom, agáve či datlovým sirupom. Ak máte radi ovocie, určite si ho primiešajte aj do kaše. To vám môže poslúžiť namiesto sladidla a budete ju mať chutnejšiu. Takisto nezabudnite ani na oriešky či orechové maslá. Tie dodajú kaši úplne iný nádych.

Chia semienka
Bezlepkové ovsené vločky
Sirup z agáve

Opečený chlebík s avokádom

slide_433696_5657766_free

Tieto raňajky si spravíte za necelých päť minút ráno. Stačí keď si nakrájate plátky chleba, vhodíte ich do hriankovača a kým sa vám budú opekať, očistíte si avokádo. Vytiahnite chlebík, natrite si ho obľúbenou nátierkou a poukladajte na vrch avokádo. Trochu pokvapkajte citrónovou šťavou, osoľte, okoreňte a môžete ísť jesť. Ak máte radi chlebík s avokádom bez nátierky, môžete ju vynechať. Nezabúdajte však ani na zeleninu, ktorá sa v tomto prípade veľmi hodí.

„Overnight oats“

img_3530blog-2_thumb

Vločky v pohári alebo tzv. „overnight oats“ sú veľmi obľúbené hlavne v zahraničí, no tento recept sa pomaly dostáva aj k nám. Nie je nič jednoduchšie ako si vziať menší pohárik na zaváranie, ktorý sa dá uzavrieť, nasypete do polovice vločky, zalejete mliekom, pridáte chia semienka, ktoré vám spravia tú správnu konzistenciu a pridajte na vrch vaše obľúbené ovocie. Môžete osladiť podľa chuti medom či iným sladidlom.

Včelí med Forever Bee
Kokosový olej Coco


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk
https://www.kuponovnik.sk/obchod/bionatural-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.