3 knižné tipy, ktoré si jednoducho musíte prečítať!

0

Hovorí sa, že čítanie je dôležité. Na to, aby ste však mohli čítať, je veľmi dôležité vedieť, aké knihy čítať. Výhodou je, že dnes v kníhkupectvách a na internetových obchodoch nájdete naozaj veľké množstvo kníh, ktoré stoja za to a okrem toho, že majú skvelý dej, perfektne vám vyplnia voľný čas. Napínavý dej, skvelo napísaný text a príjemné popoludnie strávené s knihou v ruke a s čajom či kávou je niekedy to najlepšie, čo môžete pre seba urobiť. Dnes máme pre vás tri knižné tipy, na ktoré by ste mali určite staviť aj vy.

Kým prišla búrka – Tami Oldham Ashcraft a Susea McGearhart

kniha kým prišla búrka

 

Príbeh knihy Kým prišla búrka má veľmi veľa priaznivcov najmä vďaka tomu, že bol sfilmovaný. Krásny príbeh o láske a nešťastí vás určite chytí za srdce. Máme pre vás aj krátky popis knihy a ak chcete, môžete skočiť na film aj do kina. Ten by mal už v kinách ísť.

Tami Oldhamová a jej snúbenec Richard Sharp boli mladí a zaľúbení, život mali pred sebou. Keď vyrazili na jachte Hazana z Tahiti, obloha bola belasá, slnko žiarivé. Ich cieľom bolo San Diego. Po dvoch týždňoch plavby ich postretla pohroma. Hoci sa všemožne usilovali vyhnúť blížiacemu sa hurikánu, ocitli sa v pasci na rozbúrenom mori, s vlnami vysokými ako mrakodrapy a vetrom fučiacim rýchlosťou 140 uzlov. Richard sa pripútal a zostal na palube, Tami poslal do podpalubia. Poslednou Taminou spomienkou bol Richardov výkrik. Potom nastala tma. Keď sa Tami po niekoľkých hodinách prebrala a vyšla na palubu, zistila, že Richardov bezpečnostný popruh sa utrhol.
Kniha Kým prišla búrka je príbeh o tom, ako sa Tami zázračne podarilo po štyridsaťjeden dňoch doplávať do bezpečného prístavu, hoci jej nefungoval motor a nemala sťažne. Je to nezabudnuteľný príbeh o láske, strate a prežití na rozbúrenom mori a o tom, že ani v tých najtemnejších chvíľach nie sme sami.

Kým prišla búrka Martinus.sk
Tetovač z Auschwitzu Martinus.sk
Správa od mŕtveho chlapca Martinus.sk

Správa od mŕtveho chlapca – Katarína Holetzová

kniha správa od mŕtveho chlapca

Máte chuť na niečo temnejšie, možno strašidelnejšie? Nechajte sa doslova zviesť knihou od slovenskej spisovateľky Kataríny Holetzovej, ktorá píše perfektné príbehy. Trh je zahltený mnohými príbehmi a knihami, no len máloktorá preberá aj citlivú tému, ako je vzťah učiteľky a žiaka.

Myslela si, že jeho smrťou sa to skončí. Ale potom znova zavibroval telefón.
Nina sa presťahuje do horského mestečka Canossa s nádejou na lepší život. Ale vzťah s manželom chladne a ona často prepadá depresiám. Nastúpi na miesto učiteľky do prominentnej internátnej školy, kde podľahne problémovému tínedžerovi Damianovi Ostrowitzovi. V snahe pomôcť mu sa čoraz viac zamotáva v klamstvách aj pocitoch viny. Všetko sa zmení, keď jej manžel oznámi, že chlapec za nejasných okolností zomiera. Kolotoč nečakaných udalostí sa však v tomto bode len začína roztáčať…

Tetovač z Auschwitzu – Heather Morris

kniha tetovač z auschwitzu

Máte radi tematiku druhej svetovej vojny? Potom by vám určite nemala chýbať kniha Tetovač z Auschwitzu. Táto kniha vás dostane nielen tým, že je v nej realisticky opísaný život v koncentračnom tábore, ale takisto aj krásnym milostným príbehom dvoch ľudí, ktorí sa aj napriek zúriacej vojne nebáli bojovať proti systému a za svoju lásku.

Tetovač z Auschwitzu je román vychádzajúci zo skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovovcov, dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii.

Lale v tábore dostal prácu tetovača. Jeho povinnosťou bolo číslovať väzňov, ktorých nacisti po selekcii nechali nažive, teda vpichávať im do predlaktí čísla s neodstrániteľným atramentom – jeden z najsilnejších symbolov holokaustu. Minimálnu slobodu pohybu, ktorú mu umožňovala táto funkcia, využíval na získavanie potravín výmenou za šperky a peniaze po zavraždených Židoch, čím nejedného spoluväzňa zachránil pred vyhladovaním. Jemu hrozila za túto činnosť smrť, mnohí iní jej vďačili za prežitie.
Jedného dňa sa v rade na tetovanie vyskytlo vystrašené a roztrasené mladé dievča… Pre Laleho – fičúra, frajera a trochu aj dobrodruha – to bola láska na prvý pohľad. Zaumienil si, že popri vlastnom prežití urobí všetko pre to, aby prežila aj Gita.

To, čo robí túto knihu zvlášť pozoruhodnou, je Laleho životný elán. Vedel, aký osud nacisti chystajú jemu aj ostatným väzňom, on sa však rozhodol nepoddať neľudskosti tábora, zachovať si dôstojnosť, osobnú integritu a žiť čo najplnšie, ako to bude možné. Napriek všetkej svojej drsnosti je Tetovač z Auschwitzu príbehom nádeje a odvahy, a hoci to znie neuveriteľne, aj príbehom veľkej lásky.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/martinus-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.