12 vecí, ktoré sa stanú s vašim telom, ak budete piť rybí olej každý deň!

0

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), súvisí približne 1/3 všetkých úmrtí s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Avšak, drvivá väčšina obyvateľov Ruska o takýchto problémoch nikdy nepočula. Tajomstvo spočíva v rybom oleji. Tento olej obsahuje nenahraditeľné mastné kyseliny omega-3 a omega-6, ktoré pomáhajú udržiavať naše srdce a cievy zdravé. Dnes sme sa rozhodli o tomto pomocníkovi nájsť trochu viac informácií a zistili sme, že by ste ho mali užívať pravidelne!

OMEGA 6 written with fish oil capsules containing fatty acids

Znižuje riziko srdcového infarktu

Začnime tou najlepšou správou, ktorú pre nás rybí olej má. Najväčšou výhodou pravidelnej komzumácie tohto oleja je to, ži má pozitívne účinky na hladinu cholesterolu v našom tele. Kyseliny omega-3 a omega-6, ktoré rybí olej obsahuje, znižujú riziko srdcových ochorení na minimum, pretože hladina triglyceridov klesá, výskyt nevhodných látok na vnútorných stenách tepien sa vytráca a krvný tlak klesá.

Rozmýšľanie je rýchlejšie a flexibilnejšie

Omega-3 obsahuje DHA, alebo presnejšie dokosahexaenovú kyselinu, ktorá udržuje bunkové membrány zdravé a posilňuje spojenia nervových buniek. Tieto pozitívne účinky nám umožňujú tak používať rybí olej ako spôsob prevencie Alzheimerovej choroby. Mnohé štúdie tiež dokázali, že rybí olej stimuluje funkciu mozgu a zlepšuje reakčný čas, vyššie a rýchlejšie fungovanie mozgu a rýchlejšie rozhodovanie sa.

Zlepší sa vám imunitný systém

V mnohých krajinách sa do klasických potravín, ktoré jeme pravidelne, ako napríklad maslo alebo margarín, pridávajú polnenasýtené kyseliny. Je to najmä z dôvodu, že tieto kyseliny sú ďalším zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú v rybom oleji. Spolu tak robia imunitný systém silnejší a pomáhajú telu liečiť rôzne infekcie.

Prírodný rybí olej BioCare.sk
Tablety rybí olej BioCare.sk

Zlepší sa vám výdrž

Michael Hutchinson píše vo svojej knihe o tom, že jediná vec, o ktorej si je istý a ktorá perfektne funguje sú omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v rybom oleji. Vedci jeho tvrdenie podporujú a hovoria, že po pravidelnom používaní tohto oleja začne telo pri dlhších tréningoch používať tuk ako zdroj energie, čím ušetrí ukladanie glykogénu pre náročnejšie cvičenia. Tým sa zvyšuje aj čas, počas ktorého môže športovec aktívne cvičiť.

Riziko problémov s pohybom sa výrazne zníži

V polovici minulého storočia bolo zaznamenané, že ľudia žijúci v blízkosti mora, ktorí jedia omnoho viac rýb ako ostatní, majú omnoho menej problémov s kĺbmi. Je to preto, lebo kĺby potrebujú tuk. Bez tuku strácajú tkanivá kĺbov pružnosť, ktorá nakoniec vedia k zraneniam. Samozrejme, rybí tuk nie je veľmi účinný pri liečbe artritídy, no určite je skvelý na to, aby ste tejto chorobe zabránili.

Telo sa vám omnoho rýchlejšie regeneruje

Počas viacerých štúdií, v ktorých účastníci konzumovali rybí olej, tvrdili, že intenzita svalových bolestí po tréningu sa im znížila. Experimenty na svaloch ukázali, že polynenasýtené mastné kyseliny sú schopné chrániť nervové bunky pred zraneniami a zabrániť tak ich zničeniu. Toto všetko podporuje aj skutočnosť, že pravidelné užívanie rybieho oleja vám pomôže trénovať častejšie a bez bolestí svalov.

Jednoduchšie zvládnete stresové situácie

Polynenasýtené kyseliny môžu zvýšiť produkciu serotonínu, hormónu zodpovedného za dobrú náladu. Preto bude pre vás omnoho lepšie vyrovnať sa so stresom a stresovými situáciami. V niektorých prípadoch je rybí olej predpísaný aj deťom s poruchou hyperaktivity a deficitom pozornosti. Podľa rôznych informácií z výskumných štúdií môže mať rybí olej pozitívny vplyv aj na ľudí so schizofréniou a inými duševnými chorobami.

Omnoho jednoduchšie schudnete

Počas výskumu vedci zistili, že pravidelné užívanie rybieho tuku znižuje chuť do jedla a vytvára pocit sýtosti. Niektorí vedci sa takisto domnievajú, že ďalší zdroj omega-3 mastných kyselín zvyšuje schopnosť tela rozložiť tuky. Namiesto ukladania tukov ich tak telo využije ako zdroj energie pre každodennú činnosť. Najdôležitejšie však, čo si musíte zapamätať je najmä to, že rybí olej má veľa kalórií, a preto by ste s ním mali narábať opatrne.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/biocare-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.