11 každodenných vecí, ktoré kazia dobrý dojem (2. časť)

0

V prvej časti sme vám spomínali pár vecí, ktoré by ste jednoducho robiť nemali, pretože kazia celý dojem z vášho outfitu alebo prvého pohľadu, ktorý na vás človek uprie. Dnes máme pre vás druhú časť tohto článku, v ktorej vám prezradíme ďalšie chyby, ktorých sa dopúšťate možno aj vy. Nemusíte to robiť naschvál, mnohí ľudia sa týchto chýb dopúšťajú nevedomky, a preto je dobré vedieť, čo by ste nemali robiť.

Pančuchy pod šortkami

Či už sú to farebné pančušky alebo len bezfarebné, prehľadné silonky, určite by ste túto kombináciu nikdy nemali robiť. Šortky sa jednoducho majú nosiť počas teplých, letných mesiacov, kedy je na to počasie. S prichádzajúcimi chladnými dňami by ste mali staviť na dlhé rifle alebo nohavice, v ktorých vám bude príjemne teplo. Mnohé ženy, najmä však dievčatá, robia to, že si pod šortky dajú silonky a známy pásik, ktorý sa navrchu nachádza im je vidno. To je veľké faux-pas, ktorému by ste sa mali určite vyhýbať veľkým oblúkom. Šortky v kombinácií s pančuchami vytvárajú naozaj veľmi zvláštny, až čudný outfit.

Tulipánová sukňa

Nikdy ste o nej nepočuli? Asi máte šťastie. Tulipánová sukňa bola v niekoľkých sezónach veľmi obľúbená medzi mnohými ženami, no nevyzerala tak dobre, ako si jej nositelia mysleli, že vyzerá. Sukňa, ktorá pripomína klasickú krátku sukňu je na spodku zúžená a vytvára tak tvar, ktorý sa podobá tulipánu alebo balónu. Tieto sukne mali dokonca aj vačky (samozrejme nie všetky, ale väčšina), čo ešte umocňovalo “nafúknutie” tvaru. Sukne na žene vyzerali neforemne a veľmi čudne. Ak chcete nosiť nejakú sukňu, radšej stavte na sukne do tvaru A alebo sukne ceruzkového typu, ktoré sú elegantné a hodia sa každej vekovej kategórií.

Väčšie topánky na opätku

Niektoré ženy si pred pár rokmi kupovali väčšie číslo topánok na opätku, aby mali voľné miesto pri členku. Tento zaujímavý trend bol populárny veľmi krátko, pretože sa v topánkach chodilo veľmi ťažko a na nohe nevyzerali vôbec dobre. Ak nad niečím takým uvažujete, určite nič také neskúšajte.

Príliš obtiahnuté roláky

Máte radi roláky? Určite by ste si mali kupovať také, ktoré vám dajú na krku aspoň trochu slobody a nebudete sa cítiť ako v kazajke. Mnohé ženy totižto veľmi radi nakupujú obtiahnuté oblečenie. Medzi to oblečenie sa radí aj tento typ rolákov, ktoré však nevyzerajú vôbec dobre. Mnohokrát ničia celú postavu a vy budete vyzerať veľmi zaujímavo. Stavte radšej na svetre, ktoré sú na krku voľnejšie. Vyzerá to omnoho prirodzenejšie.

Dobré je, ak sa rolákom vyhnete a radšej stavíte na okrúhly výstrih alebo výstrih do písmena V. Tieto strihy sú ženskejšie a vyzerajú na vás omnoho lepšie.

Čierne lodičky OTTO.sk
Sveter OTTO.sk
Džínsy OTTO.sk

Džínsy, ktoré dobre nesedia

Asi najhorší pohľad na ženu je vtedy, keď jej džínsy dobre nesedia a visia jej na všetky strany. Ak máte aj vy problém s výberom džínsov, radšej si ich nikdy neobjednávajte a stavte na klasické, kamenné obchody, kde si ich vždy vyskúšate. Mnohé džínsy majú tendenciu natiahnuť sa a vyzerajú na postave úplne inak, ako na obrázku. Nohavice alebo presnejšie džínsy by ste mali kupovať tak, že vám dobre sedia. Nikdy nekupujte o číslo väčšie alebo menšie.

Ak nemáte radi džínsy, stavte radšej na nejaké elegantné nohavice, ktoré vám vyčarujú takisto veľmi peknú postavu a budete sa v nich vy sami cítiť omnoho lepšie, ako keby ste si dali nejaké džínsy.

Tielko, z ktorého trčia ramienka z podprsenky

Alebo priesvitné ramienka na podprsenky. To sú dve veľké chyby, ktoré ženy robia. Ak máte tričko, nejaké tielko alebo top, z ktorého môžu trčať ramienka podprsenky, mali by ste ich buď odopnúť alebo použiť malú umelohmotnú vecičku, ktorá vám ich prichytí v strede chrbta. Jednou z najhorších vecí je totiž to, ak si dáte tielko jednej farby a z neho vám trčia ramienka podprsenky inej farby. Veľký prešľap sú však aj “priesvitné” ramienka, ktoré sa mnohokrát zarezávajú do pleca a vyzerá to veľmi nepekne a neprirodzene.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/otto-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.