11 každodenných vecí, ktoré kazia dobrý dojem (1. časť)

0

Určite ste už počuli o mnohých chybách, ktoré človek robí najmä vtedy, keď sa snaží vyzerať dobre. Mnohokrát to je najmä vtedy, keď sa snažíte vyzerať dobre v práci, potrebujete sa s niekým porozprávať alebo jednoducho vtedy, keď chcete vyzerať perfektne. My vám dnes prinášame tie najväčšie chyby, ktoré robíte (možno) každý deň a tým ničíte celý dojem.

Niekedy je to, čo kazí celý dojem len maličkosť, ktorú jednoducho odstránite, niekedy je to väčšia vec, na ktorej musíte zapracovať. Vždy sa však dá všetko zlepšiť a aj vy môžete vyzerať lepšie a bez zbytočných chýb. Ste pripravení? Tu je 11 každodenných chýb, ktorým sa mnohí ľudia nevyhýbajú a robia ich.

Nízke topánky do práce namiesto lodičiek

Nie každá žena potrebuje mať v práci elegantnú sukňu, blúzku a lodičky. Ak však máte prácu, v ktorej musíte vyzerať elegantne, poriadne upravene a jednoducho tip-top, určite by ste mali staviť na výber toho správneho oblečenia a najmä, topánok. Ak máte úzku sukňu, ceruzkového typu a dáte si k nej lodičky, celý váš look môžu tieto topánky pokaziť. Prečo? Balerínky či iný typ topánok vám robí omnoho väčšie členy, plochú nohu a vaše nohy vyzerajú omnoho kratšie, ako v skutočnosti sú. Zato chodidlo môže vyzerať a príliš veľké a neforemné. Ak teda chcete vyzerať v práci čo najlepšie, stavte na opätok. Nemusí byť príliš vysoký, ani príliš tenký. Stačí ak aspoň menší budú topánky mať.

Rifle s nízkym pásom ZOOT.sk
Čierny rolák ZOOT.sk
Čierne lodičky ZOOT.sk

Tričko cez džínsy

V bode číslo 2 už nebudeme hovoriť o práci, ale klasickom dni, kedy nosíte tričká a rifle. Nezapravujete si tričko do nohavíc? Rozhodne by ste mali. Dôvodov je hneď niekoľko, no jeden hlavný je ten, že ak máte obtiahnuté tričko, ktoré je dlhšie a zakrýva vám väčšiu časť z nohavíc, môže váš trup a vrchná časť tela vyzerať až príliš dlhá a nohy zas naopak, príliš krátke. Ak chcete vyzerať čo najlepšie, určite si tričko zapravte.

Pri rifliach nemusíte zapravovať napríklad voľné typy tričiek alebo voľné košele či mikiny, ktoré vyzerajú dobre a športovo, keď nie sú zapravené. Obtiahnuté tričká však vždy zapravte.

Veľké kabelky na dôležité slávnosti a udalosti

Mnohé ženy si na nejaké udalosti a slávnosti berú veľké kabelky. Ak máte úzke a krátke šaty alebo nebodaj róbu, určite by ste niečo také, ako veľkú kabelku nemali brať. Je síce veľmi praktická, pretože do nej dáte všetko, čo potrebujete, no vôbec to celému outfitu nepridá na kráse, práve naopak. Budete vyzerať, akoby ste išli na nákup alebo len tak do mesta. Ak niekam idete, určite si so sebou zoberte malú kabelku do ruky alebo len s retiazkovým ramienkom.

Veľké kabelky však doma určite musíte mať. Skvelo sa kombinujú s klasickým outfitom do mesta alebo keď idete do práce či školy. Všetko, čo potrebujete sa vám do nej zmestí a nemusíte si brať iné príručné taštičky.

Členkové topánky so sukňou

Tento prešľap robia mnohé ženy, ktoré sa snažia vyzerať v sukni dobre. Ak si k sukniam hocijakého strihu dáte členkové topánky, zničíte tým všetku ženskosť, ktorú ste si sukňou vyrobili. Členkové topánky vyzerajú dobre, ale len v kombinácií s nohavicami alebo džínsami. Pri sukni dokážu veľmi nepekne opticky skrátiť nohy, čo nechce žiadna žena. Ak chcete k sukni vysoké topánky, stavte na lodičky.

V zime sa mnohokrát ženy nevedia rozhodnúť, čo na seba. Ak ste sa rozhodli, že si dáte sukňu a nejaké hrubšie pančušky, určite stavte na vysoké čižmy, ktoré sa k sukniam hodia. Určite si však neobúvajte členkové topánky. Tie sa jednoducho k tomuto typu oblečenia nehodia a pokazili by ste si veľmi dobrý a ženský vzhľad.

Kombinácia dvoch a viacerých voľných vecí

Voľné oblečenie, tzv. “oversized” oblečenie, je dnes veľmi obľúbené a vyzerá dobre. Ak však chcete takýto kúsok nosiť, mali by ste vedieť, že sa nesmie kombinovať s ďalšou “oversized” vecou. Ak teda plánujete na seba dať nejaké voľné tričko, určite si k nemu nedávajte voľné nohavice. Namiesto toho, že by ste vyzerali dobre a sexi, skôr by ste vyzerali ako bezdomovec vo voľnom oblečení.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/zoot-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.