10 symptómov dehydratácie, ktoré len ukazujú, ako je pre naše telo nebezpečná

0

Američania sú veľmi známi tým, že robia rôzne štúdie a výskumy a úplne každú jednu tému. Najnovšie sa zistilo, že až 75% Američanov je chronicky dehydrovaných. Keď je niekto dehydrovaný, môže čeliť acido.alkalickej nerovnováhe v tele. Telové tekutiny sa znižujú, čo môže spôsobiť poruchu fungovania orgánov v tele.

Ak dostatočne nehydratujete telo, následky, ktoré má dehydratácia na vaše telo, sú naozaj veľké a nebezpečné. Okrem nízkeho imunitného systému ste náchylní aj na srdcové choroby, poškodenie mozgu alebo na iné choroby. Väčšina vody je dostupná v telových bunkách a dehydratácia môže práve tieto bunky poškodiť. Toto je niekoľko symptómov, ktoré len hovoria o tom, aká je dehydratácia nebezpečná.

smoothie

Zápcha

Vaše telo potrebuje vodu na udržanie potravy v tenkom čreve. Keď nepijete dostatok vody, vaše telo si to kompenzuje najmä tým, že nepoužije toľko vody na stolicu. Tým je vaša stolica ťažia a ťažšia. Avšak, ak bude váš pitný režim lepší, vaše telo bude dobre hydratované a stolica pôjde z vášho tela omnoho lepšie.

Smäd

Smäd je jedným z najpriamejších znakov dehydratácie. Najrýchlejším spôsobom je teda začať piť vodu alebo tekutiny pravidelne a bez toho, aby ste smäd necítili.

Fľaša Equa Martinus.sk
Keep cup Martinus.sk
Čaj Martinus.sk

Bolesť hlavy

Dehydratácia môže viesť aj k bolestiam hlavy. Nedostatok vody vo vašom tele môže ovplyvniť hladinu serotonínu, čo vedie práve k týmto bolestiam. Navyše, malé krvné cievy v mozgu veľmi rýchlo reagujú na hladiny hydratácie, čo spôsobuje migrény alebo tupé bolesti. Aby ste sa zbavili bolesti hlavy alebo tohto risku, pite veľa vody a jedzte dostatok ovocia a zeleniny.

Suchá pokožka

Podľa mnohých štúdií, udržiavanie zdravej a žiariacej pokožky je podmienené dostatkom vody. Váš príjem vody závisí od vášho životného štýlu. Napríklad, keď pijete veľa kávy alebo veľa cvičíte, musíte piť veľa vody. Dôvod je ten, že káva je diuretikum, ktoré vás dehydratuje. Hydratovaná pokožka je tak omnoho žiarivejšia a suchosť sa jej naozaj netýka ani zďaleka.

Suché oči

Suchosť sa netýka len pokožky alebo pier, ale takisto aj očí. Ak cvičíte a potíte sa, celková hladina tekutín vo vašom tele klesá. Práve vtedy môžete pocítiť miernu suchosť v očiach. Navyše, akákoľvek iná časť tela, ktorá je inak vlhká, je suchá. Preto je dôležité monitorovať hladinu hydratácie a zabezpečiť, aby ste, nielen počas tréningu, pili dostatočne.

smoothie

Tmavý moč

Správna hydratácia je charakterizovaná jemne žltým močom. Ak je váš moč tmavý alebo nebodaj obsahuje krv, mali by ste zájsť za doktorom. Najväčším dôvodom však bude najmä nedostatočný príjem tekutín. Majte na pamäti aj to, že príliš číry moč, skoro bez farby zas znamená, že ste nadmerne hydratovaní.

Málo potu

Nedostatok potu je vážnym príznakom veľmi silnej dehydratácie. To znamená, že vaše telo zúfalo potrebuje vodu. Ak by ste sa totižto dostatočne nepotili, vaše telo by sa mohlo prehrievať. Pot totižto funguje najmä ako chladič celého tela.

Únava

Podľa výskumu môžu nízke hladiny hydratácie ovplyvniť naše kognitívne funkcie a náladu. To je obzvlášť časté pri mladých alebo starších ľudí, ktorí jednoducho na pravidelný pitný režim zabúdajú. Podľa výskumov môže mierna dehydratácia zmeniť náladu, schopnosť jasne premýšľať a takisto aj znížiť energiu človeka. Vedci definovali miernu dehydratáciu ako 1,5% pokles normálneho objemu vody v tele.

pomarančový džús

Zahmlené videnie

Okrem svalov má váš mozog obmedzený krvný obeh, čo môže viesť napríklad k závratom. Podľa štúdií môže mierna dehydratácia ovplyvniť našu schopnosť vykonávať duševné aktivity a viesť k zahmlenému uvažovaniu a dokonca aj videniu.

Zápach z úst

Ak nebudete piť dostatok vody počas celého dňa, nečudujte sa, že vaši priatelia budú stáť ďaleko od vás. Je to z toho dôvodu, že nedostatok vody vedie k zlému dychu. Je to jeden z najtrápnejších príznakov dehydratácie.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/martinus-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.