10 potravín, ktoré vás zbavia problému so zadržovaním vody

0

Zadržovanie vody je veľmi známe a to nielen u žien, ale takisto aj u mužov. Tento problém sa vyskytuje vtedy, keď máte v tele nadbytočné tekutiny. Okrem pribúdajúcich kíl a nepríjemných opuchov je tento problém sprevádzaný aj ťažkosťou s končatinami a ich bolesťami. Zadržovanie vody sa však najčastejšie prejavuje ako opuchy nôh, členkov či rúk. U žien dochádza k zadržovaniu najčastejšie počas tehotenstva alebo pred menštruáciou. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zbaviť zadržovanej vody a nemusíte jesť tabletky, ktoré často ani nepomáhajú. Týchto 10 potravín vám zaisťuje, že zbytočnej vody v tele sa zbavíte aj pomocou prírody a nielen chémií v podobe tabletiek.

Cucumber!

Uhorka

Hneď prvá potravina vám môže napovedať, že pri jedlách sa to bude týkať najmä ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na vodu. Možno ste už čítali, že zadržovanej vody sa zbavíte najmä pomocou ďalšej vody, ktorú vypijete. Ak však nechcete už vodu ani len vidieť, stačí, ak stavíte na potraviny s veľkým obsahom vody. Presne ako aj uhorka, ktorá okrem vody obsahuje aj nutričné látky, ktoré vám pomôžu dostať vodu do vašich obličiek. Tie sa už potom veľmi jednoducho postarajú o to, aby tekutina vyšla z tela von. Uhorky však obsahujú aj kofeín, ktorý pomáha zbaviť telo zadržiavanej vody. Okrem toho je táto potravina nízko kalorická, takže je vhodná aj do redukčnej diéty.

Magnézium s vitamínom B6 Dr.Max.sk
Vitamín C Dr.Max.sk

Brusnice

Brusnice sú ovocím, ktoré často používame v sušenej forme a mnohí sa s nimi ešte nestretli v čerstvej podobe. Ak by ste sa chceli zbaviť zadržiavanej vody, mali by ste staviť práve na čerstvé bobule. Tie totižto neobsahujú prídavok cukru, ale obsahujú antioxidanty a vitamín C, ktorý pomáha dostať vodu von z tela. Rovnako brusnice ochraňujú červené krvinky pred zničením od toxínov a voľných radikálov, ktoré sú vytvárané telom pri metabolických procesoch.

melón

Vodný melón

Rovnako ako uhorky, tak aj vodný melón má naozaj vysoký obsah vody. Jeden kus obsahuje až 92% vody z celkového zloženia, a preto je vhodný nielen na prečistenie tela, ale takisto aj do redukčnej diéty. Má málo kalórií a veľmi veľa minerálov a vitamínov, ktoré naše telo potrebuje.

Zeler

Máte chuť na zeleninu? Vyskúšajte zeler, ktorý vám pomôže vyčistiť si telo vďaka zložke, ktorá sa nazýva „coumarin“. Táto zložka dokáže prečistiť telo, zbaviť ho nežiadúcej vody a takisto látok, ktoré nie sú pre organizmus vhodné. Okrem toho, ak trpíte vysokým krvným tlakom, zeler je presne to pravé pre vás, čo potrebujete.

Zázvor

Zázvor sa považuje za potravinu, ktorá je vhodná na úplne všetko. Má veľmi veľa dôležitých látok, ktoré dokážu ochrániť telo, no len málo ľudí tuší, že je to jedna z najlepších látok na prebytočnú vodu. tele. Jeho látky dokážu pomôcť telu očistiť sa od toxínov a nevhodných látok. Niektorí ľudia si prikladajú obklady k opuchom, no nerobia to správne. Zázvor by sa mal užívať vnútorne.

Mrkva

Táto obľúbená zelenina je plná antioxidantov a vitamínov, ktoré dokážu detoxikovať telo. Vďaka mnohým látkam patrí mrkva aj medzi zeleninu, ktorá dokáže udržať zdravú hladinu cholesterolu a znižuje obsah cukru v krvi.

škoricaŠkorica

 

A čo tak skúsiť korenie? Škorica je veľmi obľúbeným korením, ktoré pomáha na naozaj mnoho problémov. Okrem toho, že odstraňuje vodu z tela a spolu s ňou aj opuchy, znižuje chuť do jedla a je vhodným dochucovadlom rôznych jedál, najmä tých sladkých.

Špargľa

Niektorí ňou opovrhujú a nemajú ju radi, iní ju milujú. Tak či onak, má skvelé účinky na prebytočnú vodu v tele, a preto by ste na ňu mali staviť ak aj vy trpíte týmto problémom.

mrkva

Zelený čaj

Určite mnohí z vás vedia, že čaje majú močopudné účinky, skoro rovnaké ako káva. Práve to je dôvod, prečo by ste naň mali staviť pri probléme s opuchmi alebo vodou. Mnohé štúdie takisto potvrdili, že ak pijete zelený čaj pravidelne, znížite si tuk v tele až o 19%.

Púpava

Púpava sa tradične používa ako prírodné diuretikum. Mnohokrát sa extrakt púpavy používa na liečbu mnohých zdravotných problémoch.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/drmax-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.