10 efektívnych spôsobov, ako zbaviť vášho štvornohého miláčika bĺch

0

Vedeli ste, že na svete existuje viac ako 2000 rôznych druhov bĺch? Práve preto je veľmi ťažké zbaviť ich vášho domáceho miláčika. Mnohé profesionálne výrobky sú veľmi agresívne a pre vášho psa alebo mačku môžu byť nevhodné. Mnohokrát ani neúčinkujú, pretože nemusia byť práve na ten druh bĺch, s ktorými „máte tú česť“. Nevýhodou je, že tieto malé stvorenia dokážu naklásť až 50 vajec denne. Týmto sa váš problém ešte viac zväčšuje. Blchy sú jednoducho najhoršie parazity, ktoré sa doslova živia domácimi zvieratami a dokonca aj ľuďmi. Mnohé dokážu šíriť rôzne bakteriálne infekcie. Príroda nám však nadelila mnoho spôsobov, ako sa ich zbaviť, a preto môžete staviť aj vy na prírodné prípravky, ktoré si spravíte sami doma.

adult male Oropsylla Montana flea

Rozmarín

Rozmarín obsahuje veľmi silné aktívne zložky, ktoré môžu pomôcť pri liečení bĺch a takisto aj pri ich nepríjemnom hryzení. Súčasne tak vytvára rozmarín príjemné prostredie pre nás a nepríjemné pre žijúce blchy. Toto je aj dôvod, vďaka ktorému opustia vášho domáceho maznáčika.
Ako si pripraviť takúto perfektné zmes?
Stačí vám, ak budete mať dve šálky rozmarínových listov a vložíte ich do nejakej nádoby, kde ich zalejete jedným litrom vody. Zmes varte po dobu 30 minút a následne listy zlejte. Kvapalinu, ktorá vám ostala zmiešajte so 4,5 litrom teplej vody a použite pri sprchovaní vášho domáceho maznáčika. Neoplachujte.

Krmivo pre psov Royal Canin Dobrámiska.sk
Lososový olej pre psov Dobrámiska.sk
Hračka pre psov Dobrámiska.sk

Hrebene na blchy

Hrebene na blchy je jeden z najefektívnejších spôsobov, ako sa zbavil týchto nepríjemných spoločníkov. Na rozdiel od iných hrebeňov sú zuby týchto hrebeňov lepšie rozmiestnené, čo im umožňuje lepšie zachytávať a odstraňovať blchy a aj ich vajíčka. Keď je kožušina vášho domáceho miláčika úplne suchá, niekoľkokrát prejdite tú istú časť hrebeňom, ktorý vždy umyjete v horúcej vode.

Spravte si vlastný obojok proti blchám

Vezmite si svoj obľúbený obojok alebo si kúpte nejaký, ktorý sa vám bude páčiť a bude dobre sedieť aj vášmu psíkovi. Pridajte naň niekoľko kvapiek oleja z čajovníka z vnútornej strany. Podľa kliniky Mayo sa olej z čajovníka používa na liečbu rôznych infekcií ako sú napríklad blchy u domácich mažnáčikov. Uistite sa, že olej použijete iba lokálne a nedávajte ho do stravy vášho psa alebo do vody, pretože môže byť pre zvieratá tento olej toxický až jedovatý.

Cute Dog with Money

Majte doma mätu

Mäta je tiež známa ako bojovník proti komárom. Tento zvyk je rozšírený najmä v Európe, kde ju ľudia majú doma, aby predišli komárom vo vnútri. Táto rastlina je totižto silným odpudzovačom hmyzu, rovnako ako aj bĺch. Mätu aplikujte na pokožku tak, aby mohla zabíjať baktérie a liečila kožné ochorenia. Okrem toho, že je vhodná na vredy alebo jedovaté uhryznutie, je vhodná aj na zabíjanie bĺch. Dávajte si však pozor, pretože v primeranom množstve môže byť prospešná, no vo veľkom množstve má opačné účinky. Okrem toho, olej z tejto rastliny môže byť aj v malých množstvách toxický pre skoro všetky zvieratá.

Citrusový sprej

Citrusy sú považované za jeden z najefektívnejších prirodzených látok, ktoré dokážu zabíjať blchy a dokážu proti nim efektvne bojovať. Práve to je dôvod, prečo mnohé spreje proti hmyzu obsahujú citrusový extrakt, ktorý je nazývaný aj D-limonén, ktorý sa považuje za tú najdôležitejšiu látku. Takýto sprej si môžete veľmi jednoducho urobiť aj sami doma.

Dogs in Virginia State Parks

Octový sprej

Ocot sa už po stáročia používa na rôzne účely ako napríklad čistenie. Majitelia domácich miláčikov môžu používať ocot aj na svoje mačky alebo psov. Tento prírodný zázrak je však najlepší na zbavenie zvierat bĺch. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť je staviť na roztok vody a octu, ktorý zmiešate a dáte do nádoby, ktorá má rozprašovač navrchu.

Pravidelne upratujte

Je dôležité opakovať vašu čistiacu rutinu tak často, ako je to možné, aby sa zabránilo k ich rozširovaniu. Nezabúdajte, že každá blcha dokáže za deň zniesť až 50 vajíčok, a preto sú veľmi nebezpečné.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/dobra-miska-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.