10 dôvodov, kvôli ktorým sa ľuďom zhoršuje zrak

0

Vedeli ste o tom, že všetko, čo vidíme tvorí až 80% našich spomienok, ktoré máme? Práve to je dôvod, prečo by sme si mali skutočne a veľmi dobre chrániť oči. Každý mal už aspoň raz problémy s očami, ktoré musel nejako vyriešiť. Niektorí ľudia sa ich snažia prehliadať, iní proti nim účinne bojujú. Problém je v tom, že len málokedy sa niekto zdvihne a začne bojovať proti chorobám. Očné problémy môžu byť nielen nebezpečné, ale takisto aj nepríjemné. Svrbenie, sčervenanie alebo dokonca aj zlé videnie sú symptómy, ktoré by ste určite nemali prehliadať. Ak máte citlivé oči a trpíte spomínanými príznakmi, mali by ste svojim očiam venovať osobitnú starostlivosť. Toto je niekoľko dôvod, kvôli ktorým mnohí ľudia prichádzajú o zrak.

Používate kozmetické výrobky veľmi dlho

Oční doktori mnohokrát hovoria, že najväčšou chybou, ktorú robíme my ženy je to, že používame jeden výrobok viac ako tri mesiace. Dôvod je veľmi jednoduchý: baktérie, ktoré sa hromadia na nich môžu totižto spôsobiť infekciu, ktorá robí problémy očiam.

modré oči

Jete príliš veľa pšenice

Pšenica vedie k zvýšeniu hladín inzulínu v tele. Podľa vedcov to môže spôsobiť, že sa oko roztiahne, a preto sa vám môže stať, že dostanete krátkozrakosť. A hoci vedci pochybujú o tom, že pšenica je dôvodom, prečo je na svete toľko krátkozrakých ľudí, dokázali, že určite ovplyvňuje vývoj očí.

Rayban čierne okuliare Eyerim.sk
Rayban čierne väčšie okuliare Eyerim.sk
Tommy Hilfiger okuliare Eyerim.sk

Užívate očné kvapky bez predpisu

Ak ste začali používať očné kvapky bez lekárskeho predpisu, znamená to, že často máte vo vašich očiach nepríjemné pocity. Kvapky však môžu byť len dočasnou úľavou, ktorá potom znova odchádza. Keďže táto metóda vám pri aktuálnom probléme nepomôže, odporúčame vám, aby ste si kúpili viac očných kvapiek, najlepšie na lekársky predpis.

Nepijete dostatok vody

Pijete menej ako osem pohárov vody denne? Vaše teplo začne trpieť dehydratáciou a má to dopad nielen na pokožku a vrásky, ale takisto aj na oči. Naše oči sú suchšie a máte nepríjemný pocit, ktorý sa len tak nevytratí pomocou očných kvapiek. Ak chcete mať zdravé oči, mali by ste piť dostatok vody.

žena s okuliarmi

Nepoužívate slnečné okuliare v zime

Doktori varujú, že UV žiarenie, ktorého sa tak bojíme každé leto, sa odráža omnoho viac v zime od ľadu a snehu a môže sa byť dôvodom takzvanej zasneženej slepoty. Príznaky sú opuch, dvojité videnie a vodnaté oči. To je dôvod, prečo oční lekári odporúčajú nosiť slnečné okuliare aj v zime.

Nespíte dostatok hodín

Ak majú vaše oči nedostatok odpočinku a spánku, mohli by ste mať rovnaké príznaky ako neostré videnie, tmavé kruhy alebo nervové tiky. Ak teda chcete mať zdravé oči a chcete dobre vidieť, mali by ste spať minimálne sedem hodín.

Držíte knihy veľmi blízko očí, keď ich čítate

Vedci vidia silné prepojenie medzi spôsobom, akým osoba číta a podmienkou videnia. Výskumníci sú presvedčení, že ľudia, ktorí nemôžu stráviť deň bez knihy, by nemali držať knihy príliš blízko svojich očí. Oči vtedy trpia a často majú títo ľudia problém s krátkozrakosťou.

Často si pretierate oči

Máte vo zvyku pretierať si oči, keď ste unavení alebo keď vás svrbia? Takéto oči by mali dostať úľavu, čím ich pretieranie určite nie je. Práve pravidelné pretieranie môže robiť problémy s tvarom rohovky, ktorý sa zmení a vy budete mať omnoho väčšie problémy, ako by ste si mohli myslieť.

oči

Pracujete stále pod stresom

Cítite bolesť alebo nepríjemné pocity v očiach pri práci s počítačom? Pravdepodobne to nie je z dôvodu monitoru. Vedci sa domnievajú, že tieto symptómy sú bežné medzi ľuďmi, ktoré milujú svoju prácu, no často pracujú pod stresom a sú neustále pred počítačom.

Zabúdate si vyberať šošovky

Vaša rohovka dostáva kyslík zo vzduchu počas dňa. Keď spíte, oči sa zvlhčujú vďaka slzám. Keď nosíte kontaktné šošovky po dobu dvadsiatich štyroch hodín, rohovka nemá zdroj nevyhnutných prvkov, ktoré potrebuje, a preto je slabšia.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/eyerim-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.