10 aplikácií, ktoré vás udržia produktívnymi po celý deň

0

Väčšina z nás vie, čo je to zodpovednosť. Ak ju nemusíme vyriešiť hneď, ale máme na ňu nejaký čas, stále ju odkladáme na neskôr. Vedci dokázali, že naša produktivita sa znižuje kvôli tráveniu času na prístrojoch ako sú počítače, tablety či mobily. Počas voľného času si dáme prestávku, aby sme skontrolovali sociálne siete a nakoniec na nich ostaneme „visieť“ ešte dobré dve alebo tri hodiny. Pomocou týchto múdrych aplikácií však ostanete produktívnymi počas celého dňa.

sticky-notes-to-do-list

CloudCal

Neexistuje slovíčko ako veľa plánovačov. Mnohí ľudia sú v strese, pretože si svoje veci zapisujú na papieriky, ktoré neustále strácajú a nemajú tak pojem o tom, čo vlastne robia alebo čo majú spraviť. Vedci zistili, že ak máte viac plánovačov, rôznych aplikácií, zápisníkov či nejakých zošitov, tým lepšie. Aplikácia CloudCal je bezplatná aplikácia pre kalendár, ktorá kombinuje úplne všetky kalendáre, ktoré máte napríklad na účtoch Google alebo v Outlooku. V jednej aplikácií tak máte prehľad o všetkých úlohách a povinnostiach z Facebooku, Trella či iných známych aplikácií, ktoré využívate na plánovanie. Nikdy sa tak nestane, že by ste na niečo zabudli.

Apple iPhone 8 Plus Hej.sk
Samsung Galaxy S9 Hej.sk
Huawei P10 Hej.sk

TeamViewer

Táto aplikácia je veľmi obľúbená služba pre ovládanie vzdialeného počítača alebo mobilných zariadení. Ak máte prácu z domu alebo na diaľku, jednoducho sa môžete cez svoj počítač dostať do toho v práci. Stačí ak si nainštalujete TeamViewer a používate tak vzdialene všetky počítače alebo inú elektroniku, ktorú potrebujete.

Google Keep

Google Keep je určený na vytváranie poznámok a vďaka tejto aplikácií sa nikdy nestane, že by ste na niečo zabudli. Táto aplikácia má množstvo výhod, ako napríklad, že môžete pridať označenia, vďaka čomu nikdy nezabudnete spraviť nič, čo máte naplánované. Môžete takisto poznámky triediť podľa farby alebo pridať naskenovaný text. Poznámky môžete dokonca zdieľať s priateľmi alebo rodinou.

Headspace

Zaujímavá a veľmi prospešná aplikácia je aj Headspace, vďaka ktorej sa vám počas dňa podarí vstať od stola, kde pracujete a môžete si ísť napríklad zacvičiť alebo ísť meditovať aspoň na 10 minút denne. Pomocou tejto aplikácie dosiahnete svoje ciele veľmi jednoducho a rýchlo. Získate takisto vnútorný pokoj. Všetko čo k aplikácií potrebujete sú iba slúchadlá a smartfón. Meditovať môžete pred spaním alebo aj na cestách. Headspace vás prevedie zvukom, karikatúrami alebo aj videami. Túto aplikáciu používajú milióny užívateľov.

Pocket

Stáva sa vám, že nájdete zaujímavý článok, no stratíte ho? Aplikácia Pocket je to, čo potrebujete. Uložte si svoje obľúbené články „na neskôr“ a prečítajte si ich v pokoji doma alebo vtedy, keď budete mať čas. Pocket je jednoducho archív, kde si môžete uložiť články na čítanie. Ukladať si ich môžete napríklad aj pomocou označení, vďaka čomu ich nájdete rýchlejšie.

Brain.fm

Ide o aplikáciu, ktorej užívatelia môžu nájsť hudbu pre prácu, spánok alebo na meditáciu. Melódie pomáhajú sústrediť sa na prácu, relaxovať alebo rýchlejšie zaspať. Vďaka tejto aplikácií sa vám nielen že bude dobre spať, ale takisto sa vám bude aj dobre a príjemne pracovať.

Trello

Jedna z najpopulárnejších aplikácií, ktorá v sebe nesie online systém riadenia projektov. Veľkáý dopyt medzi malými spoločnosťami a začínajúcimi podnikmi len ukazuje, že aplikácia je vhodná nielen na osobné ale aj na profesionálne využitie. Táto aplikácia vám pomáha efektívne usporiadať prácu podľa japonskej metodiky. Zoradí úlohy podľa stupňa ich implementácie.

Coach.me

Nenechávajte veci na zajtra a spravte si plány pomocou aplikácie Coach.me už na dnes. Prostredníctvom tejto palikácie môžete dosahovanie cieľov brať ako hru. Jednoducho pridajte svoj cieľ do zoznamu a aplikácia vám ho každý deň pripomenie.

Dropbox

Koľkokrát ste stratili dokumenty alebo fotografie len preto, lebo bol váš laptop pokazený alebo ukradnutý? Dropbox je úložisko v cloude, ktoré je vytvorené na ukladanie súborov. Teraz je možné mať k dispozícií všetky vaše súbory kedykoľvek a kdekoľvek.

Flipboard

Tento program je potrebný pre tých ľudí, ktorí otvárajú viac ako päť aplikácií hneď ráno, aby zistili, čo je nové na internete a čo sa vlastne deje. Medzi tieto aplikácie patrí napríklad Facebook, Instagram či Twitter. Flipboard je niečo ako časopis, ktorý má aktualizácie zo všetkých týchto sociálnych sietí.


Kupóny

https://www.kuponovnik.sk/obchod/hej-sk

O autorovi

Študentka žurnalistiky, ktorá miluje kávu, dobré jedlo a píše články na všetky témy, ktoré sa k nej dostanú.